INSTYTUT URODY

Alicja Łęcka-Bosy

ul.Chopina 7

66-100 Sulechów

 

tel: 68 385 55 05

tel: 609 682 770

alicjalecka@op.pl


Jesteśmy do Państwa dyspozycji

Od poniedziałku do piątku od 9 do 19

W soboty od 9 do 14

 

Pozostałe  godziny umawiamy indywidualnie

MEDIA W INTERNECIE

 

POWRÓT

Link

Mezoterapia igłowa ( lub inaczej: iniekcyjna ) jest jednym z najpopularniejszych zabiegów kosmetologii estetycznej. Polega na dostarczaniu do skóry właściwej kwasu hialuronowego oraz substancji odżywczych, takich jak witaminy, aminokwasy, mikroelementy czy peptydy biomimetyczne. 


Zaletą zabiegu jest to, że składniki aktywne stosowanych preparatów podawane są bezpośrednio do miejsc, które tego potrzebują.

Zabieg mezoterapii polega na stosunkowo  gęstym ( co ok. 1 cm ) śródskórnym podawaniu małych dawek substancji odżywczych w wybrane okolice twarzy lub inne części ciała, które chcemy poddać rewitalizacji. 

MEZOTERAPIA IGŁOWA

Wprowadzone składniki wspomagają mikrokrążenie i – dzięki stymulacji komórek do produkcji nowych włókien kolagenowych – zwiększają napięcie i elastyczność skóry, redukując oznaki jej starzenia się.

 

Po serii zabiegów widoczna jest wyraźna poprawa gęstości skóry, jej rozjaśnienie i odmłodzenie.


Wykonanie serii zabiegów mezoterapii igłowej pogrubia naskórek oraz poprawa jego funkcje strukturalne, co skutkuje redukcją istniejących zmarszczek oraz zasinień pod oczami. Skóra odzyskuje zdrowy i młody wygląd.

KOSMETOLOGIA ESTETYCZNA

Jest to najpopularniejsza i najczęściej stosowana metoda powiększania ust. Substancja używana do wypełnienia jest związkiem występującym fizjologicznie w organizmie i  jest ona całkowicie bezpieczny dla ludzkiego organizmu.

 

Usta powiększone kwasem hialuronowym wyglądają zdrowo, pięknie i zmysłowo. Wskazaniem do  wykonania zabiegu są nie tylko względy estetyczne, ale również korekcja kształtu, konturu i uniesienie kącików ust. Po zabiegu usta stają się nawilżone i ujędrnione.

 

Wypełnienie ust podkreśla ich naturalny kolor. Powiększanie ust kwasem hialuronowym daje błyskawiczny efekt , który utrzymuje się od 6 do 12 miesięcy w zależności od podanego preparatu oraz indywidualnych cech organizmu.


Przeciwwskazaniem do zabiegu są: ciąża, karmienie piersią, opryszczka, nadwrażliwość na kwas hialuronowy i choroby układu immunologicznego.

ZABIEG MODELOWANIA UST KWASEM HIALURONOWYM

Bruzdy te  to jedne z najczęstszych oznak starzenia się skóry, które z wiekiem stają się coraz wyraźniejsze i głębsze. Zabieg polega na wstrzykiwaniu  preparatu kwasu hialuronowego usieciowanego w miejscu, gdzie tworzy się bruzda.


Bezpośrednio po zabiegu zagłębienie, jakie tworzy bruzda , spłyca się. Wygładzenie twarzy w tym obszarze od razu optycznie odmładza ją i nadaje jej bardziej pogodny wygląd. 


Efekt wypełnienia zmarszczek i bruzd utrzymuje się od 6 do 12 miesięcy w zależności od indywidualnych cech organizmu.

 

Rezultat jest widoczny natychmiast, bruzda wygładza się, skóra staje się znacznie gładsza i mocniejsza, a zmarszczki są zredukowane. 

 

Przeciwwskazania to: nadwrażliwość na kwas hialuronowy, choroby autoimmunologiczne, skłonność do tworzenia przerośniętych blizn, aktywna opryszczka, kobiety w ciąży lub karmiące piersią.

WYPEŁNIANIE ZMARSZCZEK

Bruzdy nosowo-wargowe  oraz bruzdy  '' marionetki ''

 

Proces starzenia obejmuje wszystkie warstwy skóry: naskórek, skórę właściwą i tkankę podskórną. Wszystkie te warstwy stają się cieńsze i zwiotczałe. Dzieje się tak, ponieważ skóra z wiekiem wytwarza coraz mniejsze ilości kwasu hialuronowego i kolagenu.

 

Zanika naturalna podściółka tłuszczowa w tkance podskórnej, przez co zapadają się pewne rejony twarzy, w tym okolica nad górną wargą i okolica policzków oraz okolica  twarzy pod kącikami ust. Następuje silne zwiotczenie mięśni i skóry .

 

Wszystkie te procesy doprowadzają do linijnego zagłębienia od skrzydełek nosa do kątów ust, wytwarzając bruzdę  nosowo-wargową, a także  do linijnego zagłębienia od kącików ust w dół do linii podbródka, wytwarzając bruzdę jak u marionetki.
 

KWAS HIALURONOWY

 

Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem naszej skóry. Wytwarzany jest w skórze przez fibroblasty, które stanowią główną populację komórek budujących naszą skórę. Kwas hialuronowy znajduje się w skórze w przestrzeni międzykomórkowej, gdzie stanowi idealne środowisko do życia wszystkich komórek skóry. Jego rola polega również na stymulacji produkcji włókien kolagenowych przez fibroblasty oraz na ochronie wszystkich elementów skóry przed niszczącym działaniem wolnych rodników. Kwas hialuronowy ma silne właściwości higroskopijne, czyli potrafi wiązać bardzo duże ilości wody, stanowiąc idealny środek nawilżający. W procesie starzenia tracimy jednak młodzieńczy rezerwuar kwasu hialuronowego. Przez to słabiej funkcjonują same fibroblasty, wytwarzając coraz mniej włókien kolagenowych. Nasilający się proces utraty kwasu hialuronowego w skórze doprowadza do jej ścieńczenia, zwiotczenia i poddawania się sile grawitacji. Podając w iniekcji naturalny kwas hialuronowy możemy zatrzymać i odwrócić ten proces, przywracając skórze młodzieńcze właściwości.

DOBIERZEMY DLA CIEBIE ODPOWIEDNI ZABIEG ORAZ PROFESJONALNE KOSMETYKI DLA TWOJEJ SKÓRY

Vouchery

Certyfikaty

68 385 55 05